Biržai

MUZIKOS MOKYKLŲ VIEŠNAGĖ BIRŽUOSE

 

Roma BUTKEVIČIENĖ

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytoja

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos bendruomenė sulaukė svečių iš Kauno I, Kauno M.Petrausko ir Veiverių A.Kučingio muzikos mokyklų. Atvyko nemažas būrys mokinių ir jų mokytojų. Kelionės tikslas – pamatyti ir išbandyti klavesiną, esantį Biržų krašto muziejuje „Sėla“.

Tad suorganizavome bendrą koncertą. Koncertas tarsi buvo įrėmintas Biržų krašto pažinimu. Atvykusius svečius iš karto pakvietėme aplankyti kompozitoriaus Vlado Jakubėno gimtuosius namus. Kunigas R.Mikalauskas apibūdino aplinką, kurioje augo ir brendo kompozitorius. Mokytoja J.Duderienė pratęsė pažintį su įžymiuoju muziku ir pakvietė mokinius pabandyti pagroti Evangelikų reformatų bažnyčios vargonais.

Toliau patraukėme į Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Čia mus pasitiko bažnyčios vargonininkės bei Muzikos mokyklos mokytojos V.Morkūnienės vargonais atliekamų muzikos kūrinių garsai. Trumpa pažintis su bažnyčios istorija, o norintiems suteikta galimybė pagroti vargonais. Būrys smalsių jaunuolių, šiek tiek susipažinęs su miestu, užvalgęs, atėjo į muziejų, kur kunigaikščių Radvilų menėje turėjo prasidėti koncertas.

Į salę jau rinkosi klausytojai, jaunieji muzikantai derino instrumentus, susipažino su klavesino skambesiu. Rūmų ponia (muziejaus direktoriaus pavaduotoja E.Lansbergienė) pakvietė nukeliauti į senus laikus, pajausti to meto dvasią ir atverti save muzikavimui. Daugiausiai atlikėjų – fortepijonu grojantys moksleiviai. Koncertą papuošė fleitos ir klavesino duetai,  muzikaliai interpretavę senovinę muziką.

Po koncerto jaunieji muzikantai, lydimi gidės, muziejaus ekspozicijose susipažino su Biržų krašto istorija. Vėliau, vienoje iš rūmų salių svečių laukė karšta arbata ir biržietiškos bandelės. Mezgėsi diskusijos, koncerto aptarimas, dalijimasis patirtimi, bendravimas.

Kelionės po Biržų kraštą pabaigoje – muzikų Budriūnų tėviškės namelio (Pabiržėje) ir jame esančios ekspozicijos aplankymas. Kauno ir Veiverių mokytojai čia surado bendrų pažįstamų, įvairių sąsajų ir jungčių. Pajutome, kad mūsų mažoje Lietuvoje galime atrasti ir puoselėti gražius ir prasmingus tarpusavio ryšius.