Paryžius po Veiverių dangum…

Rgp 05

Šeštadienis, birželio 1-ji, Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga senosios Veiverių mokytojų seminarijos kieme, lauko estradoje, vyko I kamerinės muzikos festivalis „Veiverių seminarijos parke“.

Atvykau anksčiau, kad galėčiau pasidžiaugti besirenkančiųjų nuotaikomis ir pamatyti bei išgirsti tai, kas didžiuosiuose miestuose kainuotų didelius pinigus. Čia, jaukiai ir svajingai besupančių savo šakas ąžuolų paunksmėje su savo atžalomis pasiklausyti muzikos, sukrimsti atsineštą skanėstą, palinguoti į nuostabios muzikos taktą, o ir pašokti, rinkosi ne tik veiveriškiai, bet ir svečiai iš tolėliau. Juk tai šventė ir kūnui, ir sielai. Iš pradžių žmonių susirinko visiškai mažai, tačiau netrukus gal muzikos garsai ar namuose spėriai nudirbti darbai, o gal jaunųjų atžalų noras pabūti būryje ir išbandyti rankos gebėjimą piešti (lieti akvareles), jų subūrė nemažai. Čia susitiko, pasikalbėjo, pasiklausė muzikos, kai kurie su vaikais išbandė savo meninius gebėjimus. Visi kūriniai buvo eksponuoti susirinkusiųjų džiaugsmui. Norintys pažiūrėti skubėjo pasidžiaugti paroda po atviru dangumi, o ji buvo pavadinta „Piešiu muziką“. Ir tikrai, piešiniai visiškai atitiko muzikos suteiktas spalvas, kurias kai kur pakoregavo lietaus lašai, tarsi sakydami „štai čia reikėjo lašelio, čia dviejų…“

Pirmasis koncertavo Kazys Stonkus, žinomiausias Lietuvos akordeonistas – solistas  ir  įvairių ansamblių dalyvis. Jo dažnos koncertinės gastrolės driekiasi per visą pasaulį. Pirmieji muzikos akordai nukėlė į Paryžiaus priemiesčius, kuriuose gyvenimas verda, kaip ir mažučiame Veiverių miestelyje. Savo nuoširdumu ir išskirtiniu prancūziškos muzikos koncertu susirinkusiuosius pakerėjo „Paryžius po Veiverių dangumi“. Jį pakeitė džiazo žvaigždės, startavusios su programa „Jazz – tango bomba Veiveriams“ –Arnas Mikalkėnas (klavišiniai), Nerijus Ardzevičius (bosas), Tomas Razmus (saksofonas) ir Tomas Šileika (mušamieji). Džiazas – ne tik jaunimo mėgiama muzika, ji savo išskirtinumu vertė susimąstyti apie dabartį, ateitį, praeitį. Po džiazo susirinkusieji išgirdo ansamblį „Ma tango“. Aistringąjį tango grojo Laimonas Salijus ir Lukas Katinas (akordeonai), Milda Kazakevičiūtė (smuikas) ir Indrė Grušelionytė (fortepijonas). Ši muzika sužavėjo klausytojus, ir, manau, ne vienam kilo noras sušokti tango, grojant šiam ansambliui, pritariant iš dangaus pasipylusiam lietučiui, kuris visai neišgąsdino susirinkusiųjų.

Laikas nenumaldomai lėkė žaibo greitumu, o mokyklos direktoriaus Mindaugo Labanausko žodžiais, kad šis renginys įvyktų, daug triūso įdėjo Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos mokytojai, Veiverių bendruomenės centras ir Seimo narys Andrius Palionis, kuris, kaip visada, ištiesė pagalbos ranką, ir Arūnas Vaidogas.

 Vilija Čiapaitė

Ačiū Vaclovui Stakniui, nuolatiniam pagalbininkui už puikias renginio fotografijas, kuris peržiūrėti galite čia:

  I DALIS ir II DALIS