JUBILIEJINIŲ MOKSLO METŲ PRADŽIA – ĮSPŪDINGA!

Rgs 20

Jubiliejiniai – 30-tieji mokslo metai Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos bendruomenei prasidėjo labai intensyviai – rugsėjo 5 dieną įvyko tradicinis mokslo metų atidarymas, o rugsėjo 6-7 dienomis jau kvietėme Skriaudžių pagrindinės mokyklos ir Veiverių T.Žilinsko gimnazijos pradinių klasių mokinius su mokytojomis į atvirų durų dienas, kuriose meno mokyklos mokiniai demonstravo instrumentus, kuriais mokoma groti mokykloje, ir savo meistriškumą. Koncertuose dalyvavo fleitos klasės mokinės Rimgailė Maksvytytė ir Raminta Celiešiūtė (mokytoja A.Sipavičienė), pianistės Gustėja Čibirkaitė, Simona Surginaitė (mokytoja R.Bimbaitė), Goda Bartkevičiūtė (mokytoja R.Morkūnienė), į fortepijoninį ansamblį „Veiverių triolė junior“ neseniai susibūrusios Rugilė Macijauskaitė, Viktorija Kubiliūtė ir Gabija Tiškutė (mokytoja R.Derbutienė). Smuiku grojo Samanta Pučkaitė (mokytoja R.Kasparaitytė), akordeonu – Miglė Stelmokaitė (mokytoja V.Malinauskienė), elektroniniais vargonais – Vytis Černauskas, Eidas Žilinskas, Rita Damijonaitytė (mokytojas J.Derbutis), gitara – Matas Jaloveckas (mokytojas N.Ardzevičius).

Rugsėjo 12 dieną naują, juodą, blizgantį Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fortepijoną, kurio taip ilgai laukėme ir pagaliau sulaukėme (!), išbandė „Veiverių triolė junior“ ir šiuo metu daugiausia laurų tarptautiniuose konkursuose nuskynęs duetas – pianistė Augustė Januškevičiūtė ir fleitistė Beatričė Tūtlytė (mokytojos A.Sipavičienė, R.Bimbaitė).

Tokio instrumento įsigijimas pakelia Prienų miesto kultūrinį ir muzikinį gyvenimą į daug aukštesnį lygį, nes fortepijonus turi toli gražu  ne visų didžiųjų miestų kultūros centrai. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė, buvusi Veiverių A.Kučingio meno mokyklos mokinė, pirmosios pianistų laidos absolventė ir pirmoji rimta konkursantė Virginija Naudžiūtė ir šios meno mokyklos direktorius Mindaugas Labanauskas nuoširdžiai dėkojo Prienų savivaldybei ir ypač merui Alvydui Vaicekauskui už idėjos palaikymą ir įgyvendinimą.

Labai džiaugiamės, kad „savo“ fortepijoną pagaliau turės II tarptautinio jaunųjų muzikantų konkurso „Trofeo musicale“ dalyviai, kurie į Prienus rinksis 2019 m. birželio 4-6 dienomis.

Tačiau prieš „Trofėjų“ dar bus galybė įvairiausių renginių, parodų, plenerų, koncertų, festivalių, kelionių po Lietuvos dvarus ir į konkursus Budapešte, Drezdene, Riminyje bei daug kitų įdomių veiklų!

Tad belieka palinkėti visiems skambių, harmoningų, žaismingų ir lengvų naujųjų 2018-2019 mokslo metų!

 

Mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė