IV – asis tarptautinis multiinstrumentinis konkursas „OLIMPO MUSICALE“ – kviečiame paklausyti

Geg 27

Rėmėjai

Rėmėjai

Sekmadienį, birželio 1-ąją, Prienuose bus iškilmingai atidarytas ketvirtasis tarptautinis jaunųjų muzikantų multiinstrumentinis konkursas „Olimpo musicale“, kurį organizuoja Veiverių Antano Kučingio meno mokykla. Konkursas vyks birželio 2-4 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Pirmasis konkursas buvo surengtas 2005 metais. Jis vyko Kauno J.Gruodžio konservatorijos salėje. Konkurse dalyvavo 280 penkerių – devyniolikos metų jaunųjų muzikantų, kurie grojo grojo 22 instrumentais. Antrasis konkursas buvo surengtas Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Jame dalyvavo 203 šešerių – septyniolikos metų jaunieji muzikantai. Populiariausi instrumentai – fortepijonas, smuikas, akordeonas, klarnetas, fleita. Tačiau girdėjome ir kankles, latviškas kuokles, birbynę, bajaną, gitarą, balalaiką, cimbolus, mandoliną, lamzdelį, marimbą, ksilofoną.

Trečiajame konkurse dalyvavo 144 solistai ir 31 ansamblis, iš viso 254 dalyviaiiš 6 šalių (Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Slovėnijos, Lietuvos), kurie grojo 24 instrumentais.

Pirmojo „Olimpo musicale” konkurso metu agentūra „Factum” Lietuvos rekordų knygoje užregistravo rekordą „Daugiausia instrumentų konkurse”. Šis rekordas buvo pakartotas ir antrajame konkurse.  Šiais metais vyksiančiame konkurse šis rekordas bus pagerintas, nes varžysis net 32 muzikos instrumentais grojantys muzikantai.

„Olimpo musicale” yra unikalus, nes tai – multiinstrumentinis konkursas. Dalyviai jame vertinami 5-iose amžiaus kategorijose, bet neskirstomi į instrumentines kategorijas.

Ketvirtąjame konkurse „Olimpo musicale“  turėtų dalyvauti 126 solistai ir 28 ansamblių. Lietuvai atstovaus 74 solistai ir 22 ansambliai, Latvijai – 6 solistai ir 2 ansambliai, Estijai – 2 solistai, Rusijai – 26 solistai ir 4 ansambliai, Baltarusijai – 10 solistų ir 3 ansambliai, Lenkijai – 4 solistai. Tarp atlikėjų iš Lietuvos ir būrys Prienų, Veiverių Jiezno muzikos mokyklų mokinių.

Dalyviai nebus skirstomi į instrumentų kategorijas. Tris dienas nuo ankstaus ryto  devyniose amžiaus kategorijose (nuo 6 iki 16 metų) varžysis įvairiais instrumentais muzikuojantys solistai. Girdėsime ne tik fortepijoną, smuiką, violončelę, akordeoną, bet ir pučiamųjų instrumentų įvairovę – klarnetą, išilginę ir skersinę fleitą, obojų, saksofoną, valtorną, fagotiną, fagotą, trimitą, althorną, eufonijų, tromboną, tūbą. Taip pat atlikėjai gros įvairiais liaudies instrumentais- bajanu, birbyne, lumzdeliu, latviškomis kuoklėmis, rusiška balalaika ir domra, cimbolais, lietuviškais skrabalais. Taip pat skambės ir akustinės bei elektrinės gitaros, sintezatorius, įvairūs mušamieji: ksilofonas, vibrofonas, marimba. Iš viso konkurse išgirsime 32 skirtingus muzikos instrumentus.

Konkursantus vertins tarptautinė žiuri: Saulius Gerulis – pirmininkas (Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos dekanas, docentas, pianistas), Danijela Rakič (muzikos akademijos prie Rytų Sarajevo universiteto bei Belgrado muzikos akademijos docentė, akordeonininkė), Dzimitry Stelmakh (Minsko menų koledžo liaudies instrumentų katedros vedėjas, liaudies instrumentų orkestro „Lyra” vadovas), Spodris Kačans (Latvijos Naujenes muzikos mokyklos direktorius, tarptautinių varinių pučiamųjų orkestrų festivalių organizatorius, trimitininkas), Aino Ojakoski (Suomijos Ikaalineno muzikos mokyklos smuiko mokytoja, puiki atlikėja).

Pagrindiniai šio įdomaus ir unikalaus konkurso vertinimo kriterijai, žinoma, bus – ryškūs gabumai, muzikalumas, artistiškumas, virtuoziškumas, įtaigumas. Geriausiai pasirodę muzikantai taps laureatais,  bus apdovanoti prizais, diplomais.

Konkurso direktorius –Veiverių A.Kučingio meno mokyklos vadovas Mindaugas Labanauskas ir konkurso meno vadovė –Veiverių meno mokyklos fortepijono skyriaus vedėja – mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė jau nuo rudens bendrauja su būsimais konkurso dalyviais ir jų mokytojais, rūpinasi jų sutikimu, apgyvendinimu. Jie taip pat telkia kolegas mokytojus, kurie bus nuoširdžiai pasiruošę padėti dalyviams. Tikimės, kad kūrybiškumo ir bendradarbiavimo nuotaikos įkvėps dalyvius pakiliam muzikavimui, o klausytojams suteiks daug džiaugsmo.

Ačiū mūsų rėmėjams – Prienų rajono savivaldybei už didelę finansinę ir moralinę paramą, taip pat verslininkams kraštiečiams – garsaus visoje Lietuvoje majonezo gamintojams UAB „Veiverių skonis“, verslininkui iš Kauno p. Vytautui Gecevičiui ir jo firmai UAB „Baltimark“, už pagalbą rengiant šį unikalų multiinstrumentinį festivalį dėkojame Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui, Prienų meno mokyklai, už informacijos sklaidą rajoniniams laikraščiams „Gyvenimas“, „Krašto vitrina“, „Naujasis Gėlupis“ ir TV „Eteris“.

Kviečiame visus neabejingus profesionaliajam menui ateiti paklausyti konkurso muzikantų jums patogiu laiku. Konkurso atidarymas ir koncertas – birželio 1 d. 13 val. Laisvės aikštėje Prienuose. Konkurso perklausos vyks Prienų kultūros centro didžiojoje salėje: birželio 2-3 d. 9.00- 20.00 val., 4 d. 9.00-15.00 val. Konkurso uždarymas ir laureatų koncertas birželio 4 d. 17 val.

Rėmėjai

Rėmėjai

 

Mokytoja                                 Rūta Bimbaitė