EDUKACINĖ-KONCERTINĖ IŠVYKA Į PAEŽERIŲ DVARĄ, VILKAVIŠKĮ IR VIRBALĮ

Spa 20

 

 Spalio 20 dieną Veiverių A.Kučingio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai pratęsė savo edukacinių-koncertinių kelionių ciklą. Šiais metais važiavome Vilkaviškio kryptimi. Vaikai labai laukia šių tradicinių išvykų, kurios kiekvienais metais rengiamos nuo 2010 m. Smagu prisiminti, kaip viskas prasidėjo.

2010 metais vykome į Druskininkus. Koncertas M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje, pažintis su to paties menininko vardo meno  mokykla, pasivaikščiojimas po rudenėjančius Druskininkus…

Tų metų ekskursijos programa buvo dar palyginus skurdi, tačiau po truputį vis tobulėjome.

2011 m. sausį buvo Biržai su Radvilų pilimi, grojimas vargonais bažnyčioje ir pirmasis prisilietimas prie klavesino, šiltas Biržų V.Jakubėno muzikos mokyklos kolektyvo priėmimas „Sėlos“ muziejuje. Tų pačių 2011 m. spalį – Plungė – su Oginskių rūmais ir parku, Rietavo muzikos mokykla.

2013 m. – Trakai, koncertas Trakų meno mokykloje, Užutrakio dvaras, marcipaninių skanėstų gamyba „Šokolado sostinėje“.

2014 m. lankėmės Anykščiuose, koncertavome Anykščių koplyčioje, susipažinome su Anykščių muzikos mokykla, savo norus išsakėme angelams, važinėjomės drezina Siauruko muziejuje, nepamirštamus įspūdžius paliko vasaros rogučių viražai nuo Kalitos kalno…

2015 m. vykome į Vilnių, į Čiurlionio namus, matavomės balerinų sukneles, skanavome karštą šokoladą ir vaikščiojome Operos ir baleto teatro užkulisiuose su soliste S.Jonaityte, nuo gražiausių Vilniaus atodangų grožėjomės rūkuose paskendusia sostine.

2016 m. susipažinome su Šakių meno mokykla, o Gelgaudiškio dvare ne tik koncertavome, bet ir, „įsijautę“ į dvariškių gyvenimą, mokėmės gerų manierų bei šokių.

2017 m. mūsų dėmesio sulaukė Jurbarkas, Šilinė, Panemunės ir Raudonės pilys, Antanas Šabaniauskas… Po koncerto Jurbarko Kristaus Atsimainymo cerkvėje susipažinome su dainos „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ autoriumi Kęstučiu Vasiliausku.

Šiais metais buvo pasirinkta Vilkaviškio kryptis, koncertas Paežerių dvare, Vilkaviškio muzikos mokyklos aplankymas ir edukacinė programa „Duonos kelias“ amatų centre „Virbalio vartai“. Paežerių dvare radome puikią koncertinę erdvę, Virbalyje nustebino labai šiltas priėmimas, įdomūs pasakojimai apie duonos gimimą. Vaikai patys išbandė įvairius senuosius amatus: vijo virves, liejo žvakes, audė, iš molio minkė įvairius dirbinius, suko girnas. Kiekvienas susiminkė ir išsikepė savo duonos kepalėlį. Buvome privaišinti lietuviškais valgiais ir arbata. Virbalį rekomenduojame visiems, norintiems įdomios pažintinės veiklos ir skanaus maisto ;)

Daugumoje kelionių turėjome savo nuoširdžias globėjas ir patarėjas – vietinių muzikos mokyklų fortepijono mokytojas. Biržuose mus globojo Roma Butkevičienė, Anykščiuose Irutė Meldaikienė, Jurbarke – Jovita Misiūnienė, Vilkaviškyje – Kristina Beržanskienė. Esame labai joms dėkingi, nes su jų patarimais pasisekė keliones suorganizuoti daug sklandžiau ir patraukliau.

Ir vėl mąstome, kuria kryptimi patraukti kitąmet.